Perde Su Yalıtımı
Perde Su Yalıtımı

Perde Su Yalıtımı

 

Yapıyı taşıyan temelin üzerine su basmasına kadar demir donatıyla güçlendirilerek inşaa edilen betonarme duvarın dış etkenlerle tüm ilişkisinin kesilerek muhafaza edilmesi için yapılan tüm uygulamalara perde su izolasyonu denir.

 

Perde su izolasyonu konutlar ve yapıların su izolasyonu ile ilgili en önemli bölümüdür.Bu nedenle temel ve perde izolasyonu bir kez yapıldığından son derece dikkatli davranılmalı ve risksiz bir uygulama tercih edilmelidir.

 

Toprak altı sularının temel ve perde duvarlarına nüfuz etmesi sonucu hızlı şekilde korozyon oluşur. Bu da binaların hastalandığını gösterir.

 

Çimento Esaslı Yalıtım Sistemleri


Çimento esaslı su yalıtım malzemeleri: Adından da anlaşılabileceği gibi çimento esaslı olup su ile karıştırılarak ve sürülerek uygulanan malzemelerdir. Tek bileşenli olan tipleri; toz haldedir ve uygulamadan önce su ile karıştırılarak sürülebilir kıvama getirilirler. İki bileşenli olan tipleri ise, ayrı paketler halinde sıvı ve toz bileşenden oluşur. Üretici tavsiyesine göre gerekiyorsa su ile de karıştırılabilir.


Bitüm Esaslı Yalıtım Sistemleri


Bir veya iki bileşenli tipleri vardır. Bir bileşenin bitüm olması gerekir. Kullanıma hazır tek bileşenli tipleri mevcuttur. İki bileşenli tiplerinde ise ikinci bileşen priz hızlandırıcı ve sertleştirici olarak karışıma katılır. Mala, fırça ile sürülerek veya özel teçhizat ile püskürtülerek sadece suyun geldiği dış (pozitif) taraftan uygulanırlar.

 

Temel ve toprak ile temas halindeki perde duvarlarının yalıtımı ve bohçalama yapılırken bitüm örtülere astar olarak yapılan uygulamalar başlıca kullanım alanlarıdır.


Poliüretan Köpük Sistemleri


Yüzeylere sıcak püskürtülen 100% katı solvent içermeyen aromatik, çift komponentli sprey olarak metal, beton, ahşap ve diğer önerilen yüzeylere uygulanabilen esnek yapılı modifiye ısı yalıtım kaplamasıdır. Yalıtımdan sonra Sprey Poliüretan Köpük veya Strafor yapılması gerekmektedir.

Uygulama başarılı şekilde tamamlanmış olur.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014
adwords yönetimi afyon web tasarım google reklamları